برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید

چیدمان اتاق کودک به سبک مونته سوری: راهنمایی برای اتاق‌های کوچک و بزرگ

مساحت اتاق‌های نوزادان متفاوت است و در خیلی از مواقع خانواده‌ها، قسمتی از اتاق خواب پدر و مادر را به اتاق نوزاد اختصاص می‌دهند، در این شرایط و وقتی فضای چندان زیادی در اختیار نداریم، این سؤال مطرح می‌شود که چطور می‌توانیم از امکانات موجود برای کمک به رشد ذهنی و جسمی نوزاد بهترین استفاده را داشته باشیم؟

نکاتی که در هنگام آماده‌سازی اتاق کودک به سبک مونته سوری باید به خاطر داشته باشید:

    • محل خواب نوزاد می‌تواند یک تخت کم‌ارتفاع، گهواره یا تخت‌خواب نوزادی باشد که قابلیت جابه‌جایی دارد.
    • محل تعویض پوشک، فضایی موقتی را به خود اختصاص می‌دهد، پس می‌توانید این فضا را با قابلیت دوگانه طراحی کنید تا پس از بزرگ‌تر شدن کودکتان از این فضا به عنوان قفسه یا کمد لباس استفاده کنید.
    • محل بازی کودک و فضای استفاده از اسباب‌بازی‌ها معمولا روی زمین در نظر گرفته می‌شود، اگر برای این کار فضای کافی در اتاقتان در اختیار ندارید، می‌توانید از اتاق نشیمن برای این کار استفاده کنید.

ما در یک ویدئوی کوتاه برایتان توضیح داده‌ایم که چطور می‌توانید از کم‌ترین فضا بهترین استفاده را به روش مونته سوری داشته باشید.

ویدیوی آماده سازی اتاق کودک به سبک مونته سوری

 

در روش مونته سوری اتاق نوزاد به جای آنکه برای خوشایند والدین طراحی شود، طوری آماده می‌شود که به رشد بهتر کودک کمک کند، به عنوان مثال در اتاق‌های بزرگ ما پیشنهاد می‌کنیم تا از یک آینه‌ در کنار فضای بازی کودک استفاده کنید تا فرزندتان هنگام بازی به ویژه در حالت دمرو، امکان تماشای خودش را در آینه داشته باشد.

می‌توان از صندلی که شب‌ها برای شیر دادن به نوزاد استفاده می‌کنید، صبح‌ها برای کتاب‌خواندن برای او استفاده کنید. اما اگر بودجه‌ی شما برای تهیه‌ی یک صندلی تازه محدود است، یک گوشه‌ی نرم و راحت از تخت‌خواب هم کاملا برای این منظور مناسب است.

فضای کوچک اتاق نوزاد به هیچ عنوان پدر و مادر را از تربیت کودکشان با استفاده از روش مونته سوری محروم نمی‌کند. در این حالت تنها تغییری که اتفاق می‌افتد این نکته است که از اتاق کوچک کودک تنها برای خواب و استراحت استفاده خواهیم کرد.

 
toddler floor bed

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *