برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید

فعالیت‌های پاییزه مناسب کودکان خردسال؛ (مهارت‌های زندگی در عمل)

فصل پاییز فرا رسیده است و تا چشم به هم بزنیم، زمستان و نوروز هم از راه خواهند رسید، درست است که امسال خیلی از فعالیت‌ها را متفاوت از سال‌های گذشته انجام داده‌ایم، اما هنوز هم فعالیت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید به همراه فرزندتان در خانه انجام دهید. قبل از اینکه شما را به خواندن ادامه‌ی این مطلب دعوت کنیم، از تمام خانواده‌هایی که تجربه‌هایشان را با ما به اشتراک گذاشتند، تشکر می‌کنیم.

استفاده از جارو و خاک‌انداز برای جمع‌آوری این برگ‌های مصنوعی، حسابی فرزندتان را سرگرم خواهد کرد. مادر این کودک با چسب رنگی، مربعی هم روی زمین چسبانده است تا فرزندش راحت‌تر کار جمع کردن برگ‌ها را انجام دهد.

همیشه استفاده از ابزارهای تازه برای آشپزی، جذاب است، در این تصویر ابزار تازه‌ای را برای پوست کندن سیب می‌بینیم، هنگام کار با ابزاری مثل این، در کنار فرزندتان می‌توانید در مورد میوه‌ی سیب و تفاوت رنگ پوست و داخل آن صحبت کنید، وقتی کار تمام شد، ابزارها را به همراه فرزندتان بشویید و سر جایشان قرار دهید تا در این زمینه به الگویی برای فرزندتان تبدیل شوید، در زمان کار با ابزارهای تازه انتظار نداشته باشید تا همه چیز طبق برنامه و عالی پیش برود!

یکی از خانواده‌های رومونتی از میوه‌های پاییزه برای مناسبتی‌ کردن اسباب‌بازی‌های فرزندش استفاده کرده است، ظرف کدوها، به کودک امکان می‌دهد تا از نزدیک این میوه را لمس و وزن کند، علاوه بر این یک کودک نوپا عاشق این خواهد بود که کدوها را بردارد و با خودش این طرف و آن طرف ببرد و با این فعالیت با دو دستش هنگام راه رفتن کار کند.

تصاویر پاییزه نیز گزینه‌ی بسیار جالبی برای قفسه‌ی کودک به حساب می‌آیند، از این تصاویر استفاده کنید تا کلمات جدید را به فرزندتان آموزش دهید، کودکان به صورت غریزی دوست دارند تا اسم هر چیز تازه‌ای را یاد بگیرند، پس استفاده از کارت‌های جدید برای هر فصل کاملا منطقی است.

استفاده از یک چهارپایه‌ی مناسب به کودکان کمک می‌کند تا خودشان از سینک آشپزخانه استفاده کنند، محول کردن مسؤولیت‌هایی مانند تمیزکردن سبزیجات، خشک کردن قاشق و چنگال‌ها و حتی شستن ظروف، اعتمادبه‌نفس کودک را بالا خواهد برد.

ریختن برگ‌های خشک داخل کیسه‌ی زباله از آن فعالیت‌های دشوار است که نیازمند کلی تلاش است، اما این موضوع باعث نمی‌شود تا این کار را امتحان نکنیم، بسیاری از خانواده‌ها که این فعالیت را تجربه کردند، می‌گویند با اینکه کودکان مهارت‌های لازم برای این کار را هنوز بدست نیاروده‌اند اما از کمک کردن به پدر و مادرشان خیلی خوشحال می‌شوند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *