برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید

چطور فضای بازی طراحی کنیم که خردسالان را به خود جلب کند؟

در این مطلب می‌خواهیم چند ویدئوی کوتاه به شما نشان دهیم که برایتان توضیح می‌دهند چطور در خانه خود فضای بازی مناسب فرزندتان را طراحی کنید:

وقتی فرزند خردسال ما برای خودش مشغول بازی می‎شود این فرصت را بدست می‌آورد تا تمرکز کند، مهارت بسیار مهمی که در رشد شخصیت او نقشی اساسی دارد. حتی نوزادن نیز می‌توانند با تمرین، مهارت تمرکز را در خود تقویت کنند. یکی از راه‌های تشویق کودک به مستقل بازی کردن این است که به او اجازه دهیم تا اسباب‌بازی‌هایش را خودش برای این کار انتخاب کند. ویدوئوهای زیر را تماشا کنید تا ببینید چطور می‌توانید بازی مستقل را به واقعیتی دست یافتنی در محیط خانه‌تان تبدیل کنید. 

اولین ویدئو از بخش مخصوص اعضای وب‌سایت برای شما انتخاب شده است، خانواده‌هایی که در برنامه رومونتی ثبت نام می‌کنند، در کنار بسته‌های این برنامه، دوره‌های آموزشی را نیز در قالب ویدئو و مقاله دریافت خواهند کرد.

ببینید: چطور فضای بازی کودک خردسال را آماده کنیم؟

فضای مرتب و منظم به کودک شما کمک می‌کند تا به صورت مستقل بازی کند. در ویدئوی بعدی یکی از اعضای تیم رومونتی به شما نشان خواهد داد چطور می‌توانید چنین فضایی را در خانه آماده کنید.

ببینید: چرا فضای بازی مرتب به بازی مستقل کودک کمک می‌کند؟

در هر سنی، خانواده‌هایی که از خدمات رومونتی استفاده می‌کنند یاد می‌گیرند چطور فضای بازی مناسب سن فرزندشان را آماده کنند؟ در ویدئوی زیر توضیحاتی را مشاهده می‌کنید که ما در هفته‌ی اول از مرحله‌ی سوم (7 تا 10.5 ماهگی)  در اختیار خانواده‌ها می‌گذاریم.

ببینید: فضای بازی مناسب فرزندتان را آماده کنید.

در روش مونته سوری ما به تمام این کارها «آماده کردن فضای بازی» کودک می‌گوییم که نشان دهنده‌ی توجه ما به محیطی است که کودک در آن فعالیت می‌کند. با آماده کردن فضای بازی، ما توجه کودک را به فعالیت مورد نظر معطوف می‌کنیم و به این ترتیب زمینه بازی کردن مستقل را مهیا می‌کنیم.    

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *