برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید

بهترین اسباب‌بازی‌ها برای نوزاد تازه متولد شده؛ جعبه‌گشایی از رومونتی در مرحله‌ی اول

چطور نوزاد تازه متولد شده را به فعالیت تشویق کنیم؟ بهترین ابزارهای آموزشی برای استفاده‌ی نوزادان تازه متولد شده، کدام ابزارها هستند و نوزادان توان بازی با کدام اسباب‎ بازی‎ ها را دارند؟

در ویدئوی زیر زهرا، با باز کردن اولین جعبه از سری جعبه‌های 8تایی که برای خانواده‎ های عضو در رومونتی ارسال می‌شود، برای شما در مورد اسباب‌بازی‌های مناسب نوازدان تازه متولد شده صحبت خواهد کرد. بعد از تماشای این ویدئو ادامه‌ی این مطلب را بخوانید تا در مورد انتخاب اسباب‌بازی مناسب برای کودکان در سنین مختلف، اطلاعات مفیدی کسب کنید.

 

هیچ وقت برای بازی کردن با نوزادان زود نیست و تحقیقات نشان می‌دهند که نوزادان از طریق بازی کردن خیلی خوب مطالب تازه را می‌آموزند. فعالیت‌هایی که پایان بازی دارند، بازی‌های بسیار مناسبی برای انجام دادن به همراه نوزادان محسوب می‌شوند. این فعالیت‌ها به رشد بهتر مغز نوزاد هم کمک می‌کنند.

85 درصد از مغز نوزادان تا 3 سالگی تکامل پیدا می‌کند، بنابراین هر مطلبی که نوزاد در این 3 سال یاد بگیرد به عنوان سنگ بنایی برای آموخته‌های تازه تا آخر عمر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مهم‌تر از این، کارهای ما در این 3 سال هستند که بر رشد کودک تأثیر چشمگیر و ماندگار خواهند داشت. پس شکوفا شدن استعدادهای فرزندتان و آماده شدنش برای کسب موفقیت در مدرسه تا اندازه‌ی زیادی بستگی به بازی‌ها و فعالیت‌هایی دارد که در نوزادی در اختیار او قرار داده می‌شود. با انتخاب اسباب‌بازی‌هایی که مناسب سن کودک باشند و او را به اندازه‌ی کافی به تلاش و تفکر وادار کنند، سنگ بنای یادگیری مطالب جدید را برای فرزندتان پایه‌ریزی خواهید کرد.

تماشای نوزادی که به صورت متمرکز و مستقل مشغول بازی با اسباب‌بازی‌های مناسب است، واقعا لذت‌بخش است. یکی از مادران در برنامه‌ی رومونتی در این مورد می‌گوید که نوزاد او برای 30 دقیقه با لذت بر روی اسباب‌بازی‌های متحرک رومونتی تمرکز می‌کند و اگر زودتر این اسباب‌بازی‌ها را از مقابلش بلند کنند، گریه و زاری راه می‌اندازد.

رومونتی به خانواده‌ها کمک می‌کند تا از اولین روزهای تولد، ابزارهای آموزشی مناسب سن فرزندانشان را در اختیار داشته باشند. یکی از مادران در این رابطه می‌گوید که: «اگر شما در انتخاب اسباب‌بازی‌های مناسب کمی تعلل کنید، فرزندتان از بازی با اسباب‌بازی‌های قدیمی خسته می‌شود و تمرکزش را از دست می‌دهد، عضویت ماهانه در یک برنامه‌ی آموزشی در چنین شرایطی واقعا به کار خواهد آمد. با عضویت در این برنامه آموزشی دیگر نیازی نیست تا برای پیدا کردن ابزار مناسب وقت بگذارید و با خیال راحت می‌توانید با بزرگ‌تر شدن کودک، از ابزارهای تازه‌ای که برایتان به صورت منظم ارسال می‌شود، استفاده کنید.»  

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *