برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید

از خانه‌ی کوچک مونته سوری چه می‌دانیم؟

اگر در شبکه‌های اجتماعی، اتاق خواب مونته سوری را جست‌وجو کرده باشید حتما متوجه محبوب بودن ایده‌ی ساخت خانه‌ای کوچک با استفاده از چوب شده‌اید.

Montessori Toddler House Bed

اگر کمی بگردید ممکن است یکی از این خانه‌ها را برای فروش در سایت‌های اینترنتی پیدا کنید یا اینکه اگر اهل فن هستید یکی برای خودتان بسازید. اما مهم‌ترین نکته در مورد این ایده، خود خانه‌ی چوبی نیست، بلکه این مسأله است که در این خانه، تشک بر روی زمین قرار می‌گیرد.

خانه‌ای که تشک را در بر می‌گیرد، کاملا سلیقه‌ای طراحی می‌شود. خیلی از خانواده‌ها دوست دارند تا در اتاق کودکشان از تزئینات خاص استفاده کنند و خانه‌های کوچک فرصت مناسبی برای این کار در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند.

آن دسته از خانواده‌هایی که می‌خواهند فضای خوابیدن کودک را باتوجه به توصیه‌های مونته سوری آماده کنند، به خوبی می‌دانند که باید تشک را روی زمین قرار دهند، اما ممکن است این کار باعث عاریه‌ای به نظر رسیدن اتاق کودک شود، انگار گهواره در اتاق شیک‌تر می‌شود! برای خانواده‌هایی که درگیر این حساسیت‌ها هستند، خانه‌های کوچک یکی از بهترین راه‌حل‌ها به حساب می‌آید.

روی زمین خوابیدن، صرف نظر از اینکه قابی تشک را احاطه کند یا خیر، به کودک امکان می‌دهد تا آزادانه فعالیت کند. وقتی کودک امکان وارد و خارج شدن را داشته باشد، دیگر هر روز صبح برای بیرون آمدن از تخت نیازمند کمک بزرگسالان نخواهد بود و می‌تواند از ماه‌های اول تولد استقلال شخصیت را تمرین کند.

از خانه‌های کوچک می‌توان بر روی تشک‌های تک نفره یا دو نفره استفاده کرد. چون در این وضعیت از تشک بر روی زمین استفاده می‌کنیم، این خانه‌های کوچک به راحتی بر روی هر تشکی و با هر ارتفاعی قرار خواهند گرفت. اما اگر کودک شما عادت دارد تا در خواب زیاد غلت بخورد حتما از تشک‌های کوتاه و کم‌ارتفاع استفاده کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *