مونته سوری چیست؟

رویکرد آموزشی مورد تأیید نهادهای علمی که بیش از یک قرن پیش طراحی شده است. امروزه روش مونته سوری در بیش از 20000 مدرسه در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با استفاده از اسباب‌بازی‌ها و ابزارهای آموزشی خاص، موقعیت و محیط مناسب برای یادگیری و تکامل مهارت‌های ذهنی و حرکتی کودک فراهم می‌شود.

مونته سوری چطور به کودک شما کمک می‌کند؟

روش مونته سوری مهارت‌های ذهنی، جسمی، کلامی، ارتباطی و احساسی فرزند شما را مورد توجه قرار می‌دهد. سال‌هاست که تحقیقات مختلف فواید بی‌شمار این روش آموزشی را به اثبات رسانده‌اند، روشی که شعار «یاد بگیریم، چگونه یاد بگیریم» را به عنوان پایه‌ی اصلی تمام آموزه‌های خود به کار می‎بندد.

یادگیری از طریق بازی

تمام اسباب‌بازی‌ها در برنامه‌ی آموزشی ما کودک را به کنجکاوی، بازی خلاقانه و یادگیری تشویق می‌کنند و همزمان به تکامل مهارت‌های کلامی، توانایی ذهنی و توانمندی‌های عملی کودک برای زندگی کمک می‌کنند.

یادگیری همه‌جانبه

مربیان مونته سوری آن نوع از یادگیری را توصیه می‌کنند که در حین انجام دادن رخ می‌دهد، در این نوع یادگیری تا حد امکان تمام حواس بچه درگیر می‌شود تا بیشترین رشد ذهنی و حرکتی اتفاق بیفتد.

خلاقیت

محیط یادگیری مونته سوری با کمک طراحی هوشمند و ابزارهای آموزشی مناسب، خلاقیت کودک را شکوفا می‌کند. مونته سوری از یادگیری معطوف به کودک و آموزش سرگرم‌کننده برای این کار کمک می‌گیرد.

مداومت

برنامه‌ی آموزشی ما با دقت، طوری برنامه‌ریزی شده است تا کودکان مدام در بهترین زمان‌ها برای یادگیری، فعالیت کنند. با این کار مهارت‌های ذهنی کودک توسعه پیدا می‌کند و اعتماد به نفس سالم در او شکل می‌گیرد.

استقلال

مونته سوری از طریق طراحی حساب شده‌ی هر کدام از اسباب‌بازی‌ها، چیدمان فضای بازی و نحوه‌ی ارتباط والدین با کودک، به استقلال شخصیت کودکان کمک می‌کند.

تمرکز و پیوستگی

تمرکز دقیق و عمیق، همان مرحله‌ای است که برای خلاقیت، آفرینش و لذت بردن از فعالیت به آن نیاز داریم. دقیقا همان هدفی که فعالیت‌های مونته سوری به دنبال آن هستند.

قبل از پیش دبستانی ، مونته سری وجود دارد.

سه سال ابتدایی زندگی کودک، نقشی حیاتی در تکامل مغز کودک دارند. برنامه‌ی آموزشی ما که توسط کارشناسان این حوزه طراحی شده است به والدین و مربیان کمک می‌کند تا از همان بدو تولد، محیطی بر مبنای آموزه‌های معتبر مونته سوری برای یادیگیری نوازد فراهم آورند.
همین حالا خرید کنید

اسباب‌بازی‌های معتبر بر مبنای روش مونته سوری

طراحی و ساخته شده توسط کارشناسان بین‌المللی مونته سوری، اسباب‌بازی‌های معتبر و با کیفیت ما تنها از چوب‌های تجدیدپذیر ساخته می‌شوند، به هیچ عنوان مواد شیمیایی سمی ندارند و دارای استانداردهای ایمنی برای استفاده‌ی کودکان 0 تا 3 ساله هستند.

ویدئوها و مقالات آنلاین آموزشی

در کنار اسباب‌بازی‌های معتبر، دوره‌ای 12 هفته‌ای در قالب ویدئوهای آموزشی و مقالات کاربردی به ایمیل شما ارسال می‌شود که شما را برای آماده کردن فضای مناسب برای رشد و یادگیری فرزندتان راهنمایی می‌کند. این محیط مناسب، فرزندتان را همواره علاقه‌مند، فعال و مشتاق یادگیری نگه می‌دارد.

پشتیبانی اختصاصی

به عنوان پدر و مادر ما به خوبی می‌دانیم که چقدر دریافت توصیه‌های کاربردی از طرف کارشناسان مهم است. به همین دلیل نیز عضویت در رومونتی امکان ارتباط با متخصصان مونته سوری به صورت اختصاصی را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند.

7 راه برای پشتیبانی و حمایت از کودک در مراحل رشد

برای دریافت اخبار هفتگی عضو شوید